науково-методичний центр

Бібліотекарю закладу загальної середньої освіти: чотири простори бібліотеки

У вересні 2020 року  Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» презентувала електронний посібник «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності» з практичними рекомендаціями для створення в Україні сучасних бібліотек з інноваційними сервісами та можливостями.

Практичний посібник розроблений в рамках проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», що реалізується ВГО Українська бібліотечна Асоціація (УБА) за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнерами проєкту є Фундація Дарини Жолдак, Асоціація об`єднаних територіальних громад, Міністерство культури та інформаційної політики України.

Над його розробкою працювала команда експертів з ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України Імені Ярослава Мудрого та дизайнери студії Arcite. Сам посібник знаходиться у відкритому доступі на сайті УБА. В ньому зібрані практичні поради щодо створення та наповнення чотирьох просторів сучасної бібліотеки: навчання, натхнення, зустрічей та подій. Всі вони підкріплені прикладами, які сьогодні реалізують бібліотеки в різних куточках України.

Як відбулась онлайн-презентація посібника ви можете переглянути тут.

Посібник «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності» – це дієвий практичний інструмент, який може допомогти трансформувати бібліотеки об`єднаних територіальних громад (ОТГ) в центри культури, освіти й спільнодії, де в мешканців буде можливість отримувати потрібні знання, розвивати творчі здібності й креативність, розкривати таланти та цікаво й з користю проводити вільний час. Наступний крок – реальні дії з реорганізації бібліотечних просторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *